Rezerwuj online
Kup prezent

Szlak piastowski

...poznaj najciekawsze miejsca w okolicy

Wyjątkowy szlak turystyczny pełen atrakcji i ciekawych zabytków, które musisz zobaczyć! Szlak piastowski przebiega przez Wielkopolskę i Kujawy.

Obejmuje teren Pojezierza Poznańskiego i Gnieźnieńskiego, pełnego rozległych jezior powstałych w okresie lodowcowym.

Najciekawsze atrakcje Szlaku piastowskiego:

  • Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa - tutaj niegdyś można było się udać na przejażdżkę zabytkową kolejką wąskotorową, która obsługiwała takie imprezy jak Bigos Ekspres w dzień finału WOŚP, Noc Świętojańską z Ciuchcią czy Święto pieczonej Pyry.
  • Koronacja królewska w Gnieźnie - plenerowa impreza, organizowana co roku pod koniec lipca. Na Koronacji zobaczysz inscenizacje z najważniejszych wydarzeń z życia pierwszych władców Polski i weźmiesz udział w Turnieju Łuczniczym o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu.
  • Powidzki Park Krajobrazowy i zabytki Powidza - Tu znajduje się Hotel Moran****SPA nad największym w Wielkopolsce Jeziorem Powidzkim. Przyjazna atmosfera, bliskość natury i mnóstwo atrakcji przyciągają turystów z całego kraju.
  • Stadnina koni w Mieczownicy -  Zaledwie 20min od Hotelu Moran****SPA czeka na Ciebie stadnina, w której nauczysz się jeździć konno lub wybierzesz się na przejażdżkę bryczką. Możesz też wypożyczyć konia i udać się na samotną wycieczkę po okolicy.
  • Katedra Gnieźnieńska - Bazylika Prymasowska - jest to najcenniejszy zabytek Gniezna miejsce koronacji pięciu królów Polski, trójnawowa budowla otoczona wieńcem kaplic pochodzi z XIV-XV wieku, najcenniejszy zabytek kataedry to słynne romańskie Drzwi Gnieźnieńskie nazywana Porta Reggia czyli drzwi królewskie przedstawiajace sceny z życia i męczeństwa Św. Wojciecha. W katedrze znajdują się relikwie Św. Wojciecha.
  • Osada w Biskupinie - owalna osada założona na niewielkiej wyspie ok. 700 lat p.n.e., otoczona drewniano-ziemnym wałem obronnym o wysokości ok.6 metrów, ponad którym górowała wieża starżnicza z bramą wjazdową.
  • Mysia Wieża w Kruszwicy - górująca nad miastem 32 metrowa ośmioboczna wieża ceglana, to pozostałośc zamku zbudowanego przez Kazimierza Wielkiego ok.1350 roku zniszczonego w 1657 roku.Nazwa pochodzi od legendy o złym władcy Popielu, którego w wieży zjadły myszy...
Powrót do listy atrakcji
newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij